Muszka Pana Młodego Lublin

Cechy dobrego fotografa weselnego

Nie ma chyba bardziej ekscytującego momentu w życiu niż własny ślub i wesele. Przygotowania do tego wydarzenia zajmują nam miesiące, niektórzy już nawet na dwa lata lub rok wcześniej zamawiają salę weselną. Wszystko jest uzgadniane, dobierane z dbałością o każdy szczegół. Wiadomo, każde niedociągnięcie zaraz zostanie zauważone i skomentowane przez bardziej wymagających gości. W tym całym gąszczu spraw, najistotniejszy chyba, po wyborze sali i kreacji, jest fotograf na wesele. Osoba, której twórczość zostanie zachowana dla potomnych, którym będziemy opowiadać o naszym wyjątkowym, jedynym i niepowtarzalnym dniu.

Muszka Pana Młodego Lublin

Jakie zatem cechy powinien posiadać , żebyśmy mogli być zadowoleni z efektów jego pracy? Po pierwsze, powinna być to osoba komunikatywna, łatwo nawiązująca kontakt z ludźmi. Drugą ważną cechą jest życzliwość, uprzejmość, gdyż fotograf weselny spędza dużo czasu z parą młodą. Dziś są to przecież nie tylko zdjęcia podczas ślubu i wesela, ale także sesje z przygotowań do ceremonii oraz specjalne sesje zdjęciowe, często umawiane w innych dniach.

Jaki fotograf na ślub?

Przede wszystkim fotograf weselny powinien posiadać dobry sprzęt, dzięki któremu zdjęcia będą bardzo dobrej jakości. Kolejną cechą powinna być taktowność, fotograf powinien tak się zachowywać, aby para młoda nie czuła się skrępowana jego obecnością. Musi zostać przez nich oraz gości weselnych praktycznie niezauważalny. Wyjątkiem oczywiście są zdjęcia grupowe i zdjęcia pozowane.

Buty Wesele Lublin

Dobry fotograf na wesele musi mieć refleks oraz tak zwane oczy dookoła głowy. Dzięki temu będzie mógł uchwycić wiele ciekawych momentów. Musi być to zatem człowiek energiczny, skłonny często do różnych poświęceń, na rzecz wykonania tego jedynego ujęcia.
Ważne jest także doświadczenie fotografa. Jednak nie trzeba się tym bezgranicznie sugerować. Wielu jest młodych, utalentowanych fotografów, którym warto dąć szansę. Często mają oni głowy pełne fantastycznych pomysłów i potrafią być bardziej kreatywni od osób wykonujących ten zawód przez wiele lat.

5 myśli nt. „Cechy dobrego fotografa weselnego

  1. admin Autor wpisu

   Niestety fotografowie nie chwalą się ile biorą. A jeśli się chwalą to przeważnie są bardzo tani i niedoświadczeni.

   Odpowiedz
 1. Ola

  Dzięki za porady! Mam nadzieję, że fotograf ślubny którego wybraliśmy już jakiś czas temu okaże się strzałem w dziesiątkę. Mimo wszystko ciężko czasami się zdecydować znając człowieka góra 5 minut ;/

  Odpowiedz
 2. Smiechu

  Szkoda, że nie ma certyfikatów dla fotografów :P W wielu zawodach zdajesz egzamin i wiadomo czego można się po Tobie spodziewać. Natomiast w przypadku fotografa weselnego nie ma czegoś takiego.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>